TRAFİK KAZALARINI ÖNLEME DERNEĞİ 2017 YILI “TRAFİK HAFTASI” ETKİNLİK PROGRAMI

Yayınlanma Basın Duyuruları

Trafik Kazalarını Önleme Derneği

2017 Yılı “Trafik Haftası” Etkinlik Programı:

 

2 Mayıs 2017 Salı:

“Özel Eğitim Öğrencilerine” Trafik Eğitimi.

Saat 10.00 da Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Merkezi öğrencileri’ne  Trafik Eğitim Parkın’da özel eğitim öğretmeni eşliğinde, Trafik Eğitmenleri tarafından Teorik ve Pratik olmak üzere iki aşamalı trafik eğitimi verilecektir.

Saat 11.00 da ise Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencilerine’de Trafik Eğitmenleri tarafından Teorik ve Pratik olmak üzere iki aşamalı trafik eğitimi verilecektir. Eğitim sonunda tüm öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

 

4 Mayıs 2017 Perşembe:

Merkezi Cezaevi ‘nde bulunan Hükümlülere ve Cezaevi Personeline Yönelik ‘Trafik Oryantasyon ve Güvenli Sürüş Teorik Eğitimi’

Saat 10.00 da Merkezi Cezaevi’ndeki hükümlülere ve cezaevi  personeline yönelik ‘Trafik Oryantasyon ve Güvenli Sürüş Teorik Eğitimi gerçekleştirilecektir.

Eğitim 3 saat sürecektir. Eğitim sonunda tüm katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.

 

5 Mayıs 2017 Cuma- GÜZELYURT

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş

Etkinlik, saat 09.30’da Özgürlük İlkokulu’ndan , Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile ilkokul öğrencileri, izciler, bisiklet grubu ve Bando ekibi  kortejiyle başlayacak, ana arter üzerinden çarşı istikametinde ilerlenecek ve sırasıyla, Hasan Cafer Sokak, R. Osman Sokak, Cengiz Ratip Sokak, Alemdar Sokak izlenerek tekrar çarşı istikametine dönülecek ve Atatürk Parkı önündeki alanda toplanması ile gerçekleşecektir.

Yürüyüş ardından yapılacak konuşmalardan sonra etkinlik sonlanacaktır. Etkinlik bitiminde öğrencilerin okula dönüşü öğretmenleri ve polis nezaretinde sağlanacaktır.

 

8 Mayıs 2017 Pazartesi- LEFKOŞA

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş.                                                                                                         

Etkinlik , Saat 09.30 da Şht.Tuncer İlkokulundan başlayacaktır.Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Şht.Tuncer İlkokulu öğrencileri ile Lefkoşa Türk Belediyesi Zabıtalarının da, katılacağı bir yürüyüş düzenlenmiştir.

Saat 09.30 da Şht.Tuncer İlkokulundan  haraket edecek yürüyüş korteji, sloganlar ve pankartlarla H.Ilgaz Sokak, Ahmet Tansel Sokak, Bedrettin Demirel Caddesi ve Osman Paşa Caddesi’ni izleyerek, Mehmet Akif Caddesi’nde (Dereboyu’nda) Kemerli Çarşı yanındaki otoparkta konuşmaların yapılması sonrası tamamlanacaktır.

 

9 Mayıs 2017 Salı- GİRNE

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş.

Etkinlik, 23 Nisan İlkokulu’ndan saat 09.30’da Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile ilkokul öğrencileri, izciler ve Bando ekibi  kortejiyle başlayacak, Sedat Simavi Caddesi, Ziya Rızkı Caddesi, Turgut Tahsin Sokak ve 20 Temmuz Kordonboyu Caddesi’ni izleyerek Atatürk Heykeli’nde toplanması ile gerçekleşecektir. Yürüyüş ardından yapılacak konuşmalardan sonra etkinlik sonlanacaktır. Etkinlik bitiminde öğrencilerin okula dönüşü öğretmenleri ve polis nezaretinde sağlanacaktır.

 

12 Mayıs 2017 Cuma:

İlkokullar arası Şiir Yazma - Okuma yarışması ve Şölen.

Saat 10.00 da Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkında gerçekleşecek şiir yazma ve okuma yarışmasında, Şht.Yalçın İlkokulu, Geçitkale ilkokulu, Karaoğlanoğlu ilkokulu, Özgürlük İlkokulu ve Yenierenköy İlkokulu şiirleri ile yarışacaklar.Yarışma sonunda kazanan öğrencilere belge ve hediyeleri verilecektir. Etkinlik, öğrencilerin şölen alanında eğlenmesiyle son bulacaktır.

 

16 Mayıs 2017 Salı:

“Trafik Bilgi Yarışması”

Saat 10.00 da , Atatürk Kültür Merkezi (AKM Lefkoşa)  Trafik Kazalarını Önleme Derneği, tarafından düzenlenen 5. İlkokullar arası “Trafik Bilgi Yarışması’na,

Lefkoşa- Arabahmet  İlkokulu, Gazimağusa- Çayönü-İncirli İlkokulu, Girne- Ağırdağ Dağyolu ilkokulu, Güzelyurt- Kurtuluş ilkokulu, İskele’den de  Şht.İlker Karter İlkokulu katılacaklardır. 

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği